Materiály
Bavlna

Bavlna

Nejoblíbenější přírodní materiál v oděvním průmyslu. Bavlna se vyznačuje vlastnostmi jako je měkkost, pružnost, pevnost, dobrá savost a prodyšnost. Je příjemný na dotek a snese vyšší teploty. Často se používá v kombinaci se syntetickými materiály nebo elastanem.


Produkty

GOTS organická bavlna

GOTS organická bavlna

Bavlna pocházející z ekologicky kontrolovaného zemědělství a dále zpracovaná pod přísnou kontrolou všech výrobních procesů.

Mezi největší producenty patří Turecko, Indie, USA a Čína.

Můžete si být jisti, že produkty označené logem GOTS byly vyrobeny se sociální a ekologickou odpovědností.


Produkty

Bavlna SUPIMA®

Bavlna SUPIMA®

Značka představující nejkvalitnější bavlnu 1% světové produkce. Jedná se o druh bavlny Pima pěstovaný v USA s více než stoletou historií. Jeho jedinečná dlouhá vlákna jsou dvakrát silnější než běžná bavlna. Zabraňují vytahování, lámání a trhání, díky čemuž jsou výrobky z nich neuvěřitelně měkké, odolné proti žmolkování a dlouho si zachovávají svůj tvar.


Produkty

Merino vlna

Merino vlna

Takzvané aktivní vlákno, které reguluje změny tělesné teploty, dokáže absorbovat velké množství vlhkosti a s ní i pachové molekuly potu.

Patří k nejprodyšnějším přírodním vláknům. Přirozená elasticita pomáhá udržovat rozměrovou stálost, díky čemuž se materiál snadno udržuje.


Produkty

Předpředená bavlna

Předpředená bavlna

Při procesu výroby bavlněných výrobků se zmenšuje prostor mezi jednotlivými vlákny a tím je eliminováno riziko srážení textilu během pracího a sušícího cyklu. Tento proces umožňuje praní konečného produktu při vysokých teplotách, což umožňuje odstranění všech nečistot a bakterií.


Produkty

Mercerizovaná bavlna

Mercerizovaná bavlna

Proces mercerace probíhá ponořením bavlněné příze do lázně, ve které se změní průřez a narovnají se nerovnoměrná vlákna. Průřez vlákna tak získá téměř dokonalý tvar. Finální materiál se stává hladším, lesklejším a měkčím na dotek. Mercerací se dosahuje vyšší pevnosti a lepší barevné stálosti materiálu.


Produkty

Silikonová úprava

Silikonová úprava

Ošetření látky v silikonové lázni pro zlepšení jejích vlastností podobně jako aviváž, ale s trvalejším účinkem. Takto ošetřený výrobek je jemný na dotek, odolný vůči nečistotám, méně se špiní a potisk na něm mnohem lépe přilne.


Produkty

Výplň úplet - nepočesaná

Výplň úplet - nepočesaná

Zátěžový úplet s charakteristickými sloupky ve tvaru stromu na přední straně a mašlemi na rubové straně. Vazba je doplněna výplňovou nití, která je vedena po špatné straně pleteniny. Přidaná nit zvyšuje pevnost, savost a objem úpletu.


Produkty

Výplň úplet - česaná

Výplň úplet - česaná

Nosný úplet s charakteristickými sloupky ve tvaru stromu na líci a počesaným měkkým povrchem na rubové straně. Rubová strana materiálu doplněná výplňovým závitem je uvolněna mechanickou úpravou. Takto upravený povrch má větší objem a vykazuje teplejší vlastnosti.


Produkty

Bambusové vlákno

Bambusové vlákno

Vlákno vyrobené z bambusu na bázi regenerované celulózy. Má termoregulační, antibakteriální, protiplísňové a antistatické vlastnosti. Je pevnější s 3x vyšší savostí než bavlna, odolává častému praní a zachovává si své vlastnosti po dlouhou dobu. Nedoporučujeme používat aviváž, aby nedošlo ke snížení savosti materiálu.


Produkty

Froté

Froté

Smyčková tkanina tvořená silnými smyčkami na obou stranách materiálu. Jedná se o trojrozměrnou tkaninu s velmi měkkým omakem a vynikajícími absorpčními vlastnostmi. Vyrábějí se z něj především ručníky a osušky s materiálovým složením 100% bavlna nebo směsi bambusového vlákna a bavlny.


Produkty

Fleece

Fleece

Zátěžový úplet vyznačující se hustě počesaným měkkým povrchem na obou stranách materiálu. Má výborné tepelně izolační vlastnosti, dlouhou životnost a snadno se udržuje. Často se ošetřuje antipillingovou úpravou. Výrobky jsou vhodné pro vyšívání a laserové gravírování.


Produkty

Ošetření proti žmolkování

Ošetření proti žmolkování

Stabilizační úprava pro snížení žmolkování materiálu.


Produkty

Měkký krunýř

Měkký krunýř

Softshell je laminovaná látka pro moderní, sportovní oblečení a oblečení pro outdoorové aktivity. Dělí se na membránové a nemembránové. Oděvy z těchto materiálů jsou lehké, hřejivé, pružné a s vysokou mechanickou odolností. Softshell s membránou pak může být voděodolný a prodyšný zároveň.


Produkty

Single Jersey

Single Jersey

Jemný nosný úplet s charakteristickými sloupky ve tvaru stromu na přední straně a mašlemi na rubové straně. Vazba se vyznačuje pružností, měkkostí a snadnou roztržitelností. Příze použitá ke zpracování pleteniny má vliv na výslednou kvalitu zboží.


Produkty

Kepr

Kepr

Vazba se vyznačuje diagonálními liniemi, které se pravidelně opakují. Vzniká střídáním soustavy osnovních a háčkovaných nití. Látka je velmi pevná, odolná proti roztržení a snadno se udržuje. Keprová vazba se nejčastěji používá u džínoviny nebo pracovních oděvů. Materiál je oblíbený i pro výrobu čepic, hladkých i leštěných. Povrchová úprava broušením kepru změkčuje povrch a dodává mu matný vzhled.


Produkty

Látková vazba

Látková vazba

Pevná, pravidelně se opakující vazba, která se vyznačuje stejným vzhledem jako lícová i rubová strana. Svým jednoduchým a hustým uspořádáním vytváří rovnoměrný hladký povrch, který je vhodný pro potisk a výšivku. Látky jsou vyrobeny z kvalitní česané bavlny nebo polyesteru.


Produkty

Pique

Pique

Zátěžový vzorovaný úplet s plastickým geometrickým vzorem na bocích. Na rubové straně je doplněna lemovanou nití. Tento typ úpletu je oblíbený při výrobě polokošil a oděvů vhodných pro sportovní a pohybové aktivity. Výrobky z něj jsou prodyšné a snadno se udržují.


Produkty

Interlock pique

Tkaní nosného propleteného úpletu se vzorem, kde se střídají dvě plné propletené řady s jednolícní rubovou řadou. Jedna strana úpletu má keprová prošívaná protáhlá očka, druhá strana je hladká.


Produkty

Dvojí tvář

Dvoulícní pletenina, nazývaná také dvoulícní. Vazba má na lícové a rubové straně hustě se střídající averzní a rubové sloupky. Ve volném stavu je možné vidět pouze obličejové oči, v nataženém stavu jsou vidět i oči zadní. Tato pletenina vypadá stejně z rubové i lícové strany a v příčném směru vykazuje materiál vysokou elasticitu.


Produkty

Elastan

Jedná se o velmi jemné, pevné, pružné polyuretanové vlákno. Základní vlastností je vysoká flexibilita. Elastan lze natáhnout na trojnásobek až sedminásobek původní délky bez porušení. Vždy se používá v kombinaci s jinými materiály, zajišťuje tvarovou stálost, zvyšuje pružnost a snižuje smršťování finálního výrobku. Elastan je citlivý na vysoké teploty.


Produkty

Popelín

Nejpoužívanější typ materiálu na výrobu košil. Je extrémně měkký, příjemný na dotek a přitom dostatečně tuhý. Vyrábí se klasickou plátnovou vazbou, která má vyšší počet osnovy než háčkované nitě.


Produkty

Polyester

Syntetické vlákno vyrobené úpravou vstupního materiálu. Je velmi pevné, takže je možné vytvořit pevné nebo velmi jemné vlákno (mikropolyester). Materiál je odolný, rychleschnoucí, snadno se udržuje. Je vhodný pro sportovní a pohybové aktivity. Chemické a mechanické procesy.


Produkty

Viskóza

Vlákno vyrobené na bázi regenerované celulózy. Základní surovinou je buničina vyrobená ze dřeva nebo bavlny. Materiál je prodyšný s vysoce absorpčními vlastnostmi. Oproti bavlně je hladší, lesklejší a jemnější.


Produkty
  Nejnovější recenze zákazníků

Všechno bylo v pořádku, barva i velikost, jsem velmi spokojen
Laszlo N., 02.03.2024
Trička přišla rychle a v dobré kvalitě
Veronika T., 01.03.2024
jsem velmi spokojena
Lucija C., 01.03.2024
Vše vyšlo na výbornou
Christa L., 01.03.2024
Zobrazit všechny
Možnosti doručení
 • balíček odešleme: úterý 05.03.2024
 • poté doručení do 1-2 pracovních dnů
 • Kurýr DPD - nejčastěji 69Kč
 • Kurýr GLS - nejčastěji 69Kč
 • Výdejní místo Zásilkovny - nejčastěji 49Kč
 • doprava zdarma od 2 999Kč

 • Expres kurýr PPL - nejčastěji 89Kč
 • balíček odešleme: pondělí 04.03.2024
 • poté doručení následující pracovní den
Možnosti platby
 • dobírka
 • platba kartou VISA, MasterCard
 • Převod na bankovní účet
 • PayPal
 • Google Pay
 • Apple Pay

Kvalitní oblečení bez potisku

Chat